Trubičkový drát CASTOLINE TEROMATEC EO 8330 - 0,9 mm, 5 kg

Vyprodáno

TeroMatec EO 8330

trubičkový drát pro svařování bez přídavného plynu (bez tlakové láhve)

balení 5,0kg
průměr drátu 0,9 mm

Svařovací drát s vlastní ochranou TeroMatec EO 8330 je určený pro svařování běžných C-Mn ocelí ve všech polohách. Poskytuje svary s jemným a hladkým povrchem, minimálním rozstřikem a malým množstvím snadno odstranitelné strusky.
Při použití trubičkové drátu TeroMatec EO 8330 není nutný ochranný plyn. Odpadá tím nutnost manipulace s tlakovou lahví a použití drátu tak umožňuje snadnou mobilitu svařovacího zdroje. Tato vlastnost ho předurčuje zejména pro použití s přenosnými MIG/MAG zdroji.
Náplň drátu má za úkol vytvoření vlastní ochranné atmosféry. To znamená, že při svařování vzniká rozkladem přísad z náplně ochranný plyn, který chrání svarovou lázeň. Z tohoto důvodu již není třeba dodávat do místa svaru ochranný plyn. Trubičkové dráty s vlastní ochranou jsou určeny pouze pro svařování uhlíkových ocelí - pro nerez či hliník se dráty nevyrábí. Podmínkou pro použití drátu s vlastní ochranou je tzv. přepólování zdroje. Vždy se proto ujistěte, že Váš zdroj přepólování umožňuje.
Trubičkový drát s vlastní ochranou lze použít i tam, kde by použití plného drátu v kombinaci s ochranným plynem bylo problematické - typickým příkladem je svařování venku, mimo dílnu. Zde by při použití plného drátu hrozilo "odfouknutí" ochranného plynu a tím i znehodnocení svaru. Toto riziko u trubičkového drátu s vlastní ochranou odpadá.
Další předností trubičkového drátu s vlastní ochranou je (v porovnání s běžným plným drátem) hlubší průvar. Z tohoto důvodu doporučujeme trubičku použít například i pro svařování pozinkovaných materiálů, kdy trubička vrstvu zinku lépe "prorazí" a materiál svaří.

Drát se dodává v průměru 0,9mm a bez problémů se dá používat s tryskou 1,0mm.

1 625,00 Kč
Please select variants first